Pobudzająca i Bezpieczna

MATE GREEN – NAJWYŻSZE STANDARDY PRODUKCJI!
Z troską o ekologiczne zasady oraz z wielką miłością i pasją do rdzennej tradycji picia tzw. Naparu Przyjaźni, wytwarzamy yerbę Mate Green – produkt unikatowy i w pełni naturalny. Naszym celem od wielu lat jest sprzedaż suszu, który będzie odpowiedni dla absolutnie każdej osoby i spełni nawet najbardziej wygórowane wymagania dotyczące przetwarzania i uprawy ostrokrzewu.

MATE GREEN TO CZYSTA NATURA
Susz do naszej yerby pozyskujemy od zaprzyjaźnionej plantacji, która znajduje się w południowym rejonie Brazylii – Rio Grande do Sol. Krzewy rosną półdziko, a uprawa nie uwzględnia stosowania środków chemicznych i nawozów sztucznych. Produkcja przebiega w systemie HACCP. Oznacza to, że każdy jej etap jest starannie doglądany i kontrolowany przez samych pracowników, jak i osoby zewnętrzne. Dzięki temu osiągamy produkt końcowy bezpieczny do stosowania przez choćby alergików czy cierpiących na wrażliwy żołądek i przewód pokarmowy. Susz Mate Green jest świeży, niedymiony, nie zawiera pyłu, jego listki są selekcjonowane tak, aby w opakowaniu znalazły się tylko te najbardziej mięsiste i soczyste. Również wszelkie dodatki w naszych mieszankach pochodzą ze sprawdzonych źródeł.

MATE GREEN JEST W 100% ORGANICZNA
Marka Mate Green oferuje swoim miłośnikom zarówno czystą yerbę, jak i kilkanaście rozmaitych kompozycji smakowych, ze starannie dobranymi przez zielarzy i dietetyków, roślinami oraz suszonymi owocami. Nie używamy syntetycznych aromatów. Tworzymy produkt, który sami pijemy z wielką radością, chcąc zachować zdrowy i witalny organizm, świetną odporność oraz energię i koncentrację. Nieustannie też zmieniamy się, biorąc pod uwagę potrzeby wytrawnych mateistów oraz osób rozpoczynających przygodę z yerbą. Staramy się proponować wciąż nowe i oryginalne mieszanki yerbowe, na podstawie starannie opracowanych receptur fitoterapeutycznych i wykonane z poszanowaniem zasad zielarskiej synergii oraz standardów sanitarnych.

MATE GREEN TO BRAK SZTUCZNYCH AROMATÓW
Nienaturalne dodatki, które można spotkać w wielu produktach żywnościowych i ziołowych najłatwiej zobrazować na przykładzie herbaty. Na rynku jest wiele marek herbaty smakowej, jednak najczęściej w marketach (a nawet w herbaciarniach) znajdujemy domieszki aromatów nieznanego pochodzenia. Identycznie sprawa wygląda z suszem yerba mate, szczególnie produkowanym w skali masowej. Warto zwracać tym samym uwagę na etykiety wybieranych gatunków. Wszak podstawowym celem istnienia roślin jest nie tylko dostarczenie nam przyjemności i chwili relaksu lub pobudzenia, ale także określonych wartości prozdrowotnych.

W składzie swoich wyrobów godny zaufania producent powinien zawrzeć konkretne informacje odnośnie dodatków. Jeśli więc widzimy na opakowaniu suchy napis „aromat” (choć zgodny z normami prawnymi), to możemy podejrzewać, że producent ma coś do ukrycia. Świat olejków eterycznych i zapachowych jest rozległy, ale tylko część z nich nadaje się do spożycia wewnętrznego, zaś te wytworzone syntetyczne mogą oddziaływać w niekontrolowany sposób na organizm ludzki (bóle, zgaga, chemiczny posmak, wzdęcia, reakcje alergiczne). Jest to ważne nie tylko dla osób wrażliwych i skłonnych do uczuleń, ale też dla tych, którym zależy na dobrej jakości produktu i jego naturalności.

Sztuczne aromaty i zapachy zniekształcają susz ziołowy. Bardzo często nadmiernie wybijają się na pierwszy plan, ponieważ trzeba ich użyć sporo, aby naprawdę były wyczuwalne. Tymczasem dodatek naturalnych aromatów i olejków zaskakuje swoją głębią, a równocześnie nie zakłóca smaku suszu – bywa, że jedna kropelka terapeutycznej klasy olejku eterycznego wystarczy, żeby nadać produktowi wyjątkowy aromat, jak i unikatowe walory zdrowotne!

MATE GREEN TO BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE
W yerbie Mate Green trzymamy pieczę nad uzupełnieniem suszu tylko o organiczne aromaty. W naszych mieszankach smakowych to właśnie one są wisienką na torcie całego produktu. Mają za zadanie harmonijnie uzupełnić pozostałe składniki, czyli świeży susz yerbowy oraz kompozycję ziołowo-owocową. Są także niepowtarzalnym znakiem rozpoznawczym danej mieszanki, wplecionym w nią w odpowiednich proporcjach. Nie pozostawiają dziwnego posmaku w ustach i pochodzą z roślin aromatycznych, przetworzonych w olejki eteryczne lub proszki ziołowe. Uważność na ten aspekt produkcji yerba mate zwiększa jej koszty, ale właśnie to pozwala nam i naszym Klientom cieszyć się marką, którą śmiało mogą pić naprawdę wszyscy. Mate Green jest zatem bezpieczna i organiczna, naturalnie aromatyczna – czym pieści i rozpala zmysły, a także świetnie energetyzuje i jest przepełniona bogactwem witamin i minerałów. I właśnie to nasi sympatycy doceniają w zielonej, brazylijskiej yerbie!